Sądy 23.06.2026

Kierowca z Jasienicy skazany za złamanie zakazów prowadzenia pojazdów

29-latek z Jasienicy złamał dwa zakazy prowadzenia pojazdów; wyrok to 5 miesięcy więzienia i 7-letni zakaz jazdy.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wapienna 45, 43-300 Bielsko-Biała

W minioną niedzielę na ulicy Międzyrzeckiej w Jasienicy doszło do zatrzymania do kontroli drogowej kierowcy audi przez policjantów z Komisariatu Policji w Jasienicy. 29-letni mężczyzna nie powinien znajdować się za kierownicą.

W trakcie interwencji potwierdzono, że złamał dwa obowiązujące go orzeczenia sądowe zakazujące prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sprawa trafiła do sądu, a dzisiaj zapadł wyrok w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej.

Sędzia uznał mężczyznę za winnego i orzekł karę 5 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Dodatkowo zastosowano wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 7 lat oraz obowiązek zapłaty 5 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Funkcjonariusze podkreślają, że łamanie sądowych zakazów nie pozostaje bezkarne i będą kontynuować działania mające na celu eliminowanie z dróg kierowców naruszających prawa.

Źródło: policja.gov.pl

AW

Anna Wyczółkowska

Młodsza redaktorka kroniki policyjnej; szybko weryfikuje zgłoszenia i podaje fakty z naciskiem na bezpieczeństwo.

Więcej artykułów →

Udostępnij: