Piątek, 26 czerwca 2026
Imieniny: Jan, Paweł, Jeremiasz

Złoto i brąz w Zamościu. Młodzi z KS Szczypiorniak Bielsko-Biała wracają z medalami

To był czerwcowy weekend, który młodzi szczypiorniści z Bielska-Białej zapamiętają na długo. Podczas 32. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w piłce ręcznej plażowej rozegranej 20 i 21 czerwca w Zamościu, zawodnicy KS Szczypiorniak Bielsko-Biała dołożyli swoją cegiełkę do medalowego dorobku reprezentacji województwa śląskiego.

Na olimpiadę, będącą jedną z najważniejszych imprez młodzieżowych w krajowym kalendarzu, powołanie do kadry wojewódzkiej otrzymało troje zawodników Szczypiorniaka. W barwach Śląska zagrali: Lilianna Siuda-Dec, Nina Wieliczek oraz Krzysztof Ryszka. Dla całej trójki był to sprawdzian nie tylko sportowych umiejętności, ale i odporności w rywalizacji z czołówką z całej Polski.

Trójka z Bielska-Białej w kadrze Śląska

Reprezentowanie województwa śląskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to wyróżnienie, na które trzeba zapracować na treningach i w meczach eliminacyjnych. Właśnie dlatego powołania dla Lilianny Siudy-Dec, Niny Wieliczek i Krzysztofa Ryszki są ważnym sygnałem, że szkolenie w KS Szczypiorniak Bielsko-Biała przynosi wymierne efekty.

  • 20 i 21 czerwca – termin rozegrania turnieju w Zamościu
  • Zamość – miejsce rywalizacji podczas 32. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
  • Lilianna Siuda-Dec, Nina Wieliczek, Krzysztof Ryszka – zawodnicy KS Szczypiorniak Bielsko-Biała powołani do reprezentacji województwa śląskiego

W turnieju plażowym liczy się nie tylko technika i siła rzutu, ale też umiejętność szybkiego podejmowania decyzji na piasku. Zawodnicy ze Śląska, w tym przedstawiciele Bielska-Białej, mierzyli się z najlepszymi ekipami z całego kraju, walcząc o miejsca na podium.

Dziewczęta z brązem, chłopcy Mistrzami Polski

Końcowe rozstrzygnięcia potwierdziły wysoką formę drużyn ze Śląska. Reprezentacja dziewcząt zakończyła zmagania z medalem, zajmując 3. miejsce w kraju i zdobywając brąz. Z kolei reprezentacja chłopców poszła o krok dalej – wywalczyła złoto i sięgnęła po tytuł Mistrzów Polski.

Drużyna (woj. śląskie)Wynik na 32. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Reprezentacja dziewczątbrązowe medale, 3. miejsce w kraju
Reprezentacja chłopcówzłoto, tytuł Mistrzów Polski

Występ w Zamościu to dla młodych sportowców także okazja, by zbierać doświadczenie na arenie ogólnopolskiej i pokazywać, że Bielsko-Biała ma swoich reprezentantów wśród najlepszych. Dla KS Szczypiorniak Bielsko-Biała to natomiast potwierdzenie, że klub może być realnym zapleczem dla kadr wojewódzkich i startów w najważniejszych młodzieżowych turniejach w Polsce.

„Powołania do reprezentacji województwa śląskiego i medale zdobyte w Zamościu to dowód, że nasi zawodnicy potrafią odnaleźć się w rywalizacji z krajową czołówką.”

KS Szczypiorniak Bielsko-Biała
Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
MC

Marek Chmielewski

Relacjonuje transport i miejską aktywność, wyjaśniając zmiany w ruchu i ich wpływ na codzienność mieszkańców.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!