Sądy 28.04.2026

Policja rozbija zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się obrotem narkotykami w Bielsku-Białej

Rozbili 12-osobową grupę narkotykową w Bielsku-Białej; 40 kg alfa PiHP, 2 kg marihuany, MDMA, wyrok do 18 lat.

Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wapienna 45, 43-300 Bielsko-Biała

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która wprowadzała do obrotu znaczne ilości środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

Szereg zaawansowanych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału doprowadził do ustalenia składu oraz hierarchii 12-osobowej grupy, która od stycznia 2023 roku do września 2024 roku działała na terenie województwa śląskiego. Głównym zadaniem grupy było wprowadzanie narkotyków do obrotu i czerpanie z tego korzyści finansowych, które uczynili sobie stałym źródłem dochodu.

Według ustaleń na czele 12-osobowej grupy stał 27-letni wówczas Kamil E., który kierował całą strukturą i koordynował dystrybucję narkotyków na ściśle określonych przez niego zasadach.

Długofalowa, wytężona i skrupulatna praca funkcjonariuszy tutejszego Wydziału doprowadziła do zebrania maksymalnej ilości materiału dowodowego, co umożliwiło przedstawienie oskarżonym dowodów wprowadzenia do obrotu co najmniej 40 kg alfa PiHP, 2 kg marihuany oraz kilkaset tabletek MDMA. Łączna wartość wprowadzonych do obrotu narkotyków została oszacowana na 1,25 miliona złotych.

Wkrótce 12 oskarżonych stanie przed Sądem Okręgowym w Bielsku-Białej za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz obrót znacznymi ilościami narkotyków. Za zarzucane przestępstwa grozi kara łączna do 18 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

AW

Anna Wyczółkowska

Młodsza redaktorka kroniki policyjnej; szybko weryfikuje zgłoszenia i podaje fakty z naciskiem na bezpieczeństwo.

Więcej artykułów →

Udostępnij: