Magdalena Janiukz domuPytel
Biografia
Urodzona 16 kwietnia 1992 roku w Bielsku-Białej, Magdalena Janiuk z domu Pytel zaczęła karierę jako wychowanka klubu BKS Stal Bielsko-Biała.
W latach 2009–2011 była w szerokiej kadrze BKS Aluprof Bielsko-Biała, który występował w PlusLidze Kobiet. W styczniu 2011 zadebiutowała w Lidze Mistrzyń w meczu grupowym przeciwko drużynie Dinamo Romprest Bukareszt w Rumunii. W polskiej ekstraklasie pierwszy mecz rozegrała we wrześniu 2020 roku przeciwko drużynie ŁKS Łódź, zdobywając nagrodę dla najlepszej siatkarki.
W sezonie 2020/2021 TAURON Ligi zagrała w 20 meczach, zdobywając 158 punktów, w tym 6 asów serwisowych, 52 punktowe bloki i 100 ataków. Otrzymała także cztery statuetki MVP dla najbardziej wartościowej zawodniczki meczu.
Po zakończonym sezonie 2024/2025 postanowiła zakończyć siatkarską karierę.