Wtorek, 23 czerwca 2026
Imieniny: Wanda, Zenon, Józef

Bielsko-Biała przed głosowaniem nad wotum i absolutorium: sesja Rady Miejskiej 25 czerwca

To jedna z tych sesji, które co roku przyciągają największą uwagę – bo padają na niej najważniejsze podsumowania i decyzje dotyczące pracy władz miasta. 25 czerwca radni spotkają się na kolejnych obradach Rady Miejskiej Bielska‑Białej. Start zaplanowano na godz. 10.00 w sali sesyjnej Ratusza.

XXIV sesję Rady Miejskiej zwołała przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik‑Izydorczyk. Jak zapowiedziano, jawność obrad ma zostać zachowana dzięki bezpośredniej transmisji internetowej.

Sesja absolutoryjna: raport, wotum zaufania i absolutorium

W porządku obrad znalazło się 37 punktów, a kluczowe z nich dotyczą rozliczenia działań miasta za ubiegły rok. Radni zajmą się m.in. oceną dokumentu podsumowującego funkcjonowanie samorządu oraz decyzjami, które formalnie zamykają etap rozliczeń finansowych.

  • rozpatrzenie Raportu o stanie miasta Bielska-Białej za rok 2025,
  • podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Prezydentowi Miasta Bielska-Białej wotum zaufania,
  • podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium dla Prezydenta Miasta z tytułu wykonania budżetu miasta Bielska-Białej za 2025 rok.

Sesja absolutoryjna jest momentem, w którym radni – na podstawie przedstawionych materiałów – podejmują decyzje o dalszym kierunku współpracy z organem wykonawczym miasta. W praktyce to również ważny sygnał dla mieszkańców, bo pokazuje, jak oceniane jest zarządzanie i realizacja budżetu za 2025 rok.

Gdzie sprawdzić szczegóły: porządek obrad i projekty uchwał

Mieszkańcy, którzy chcą śledzić przebieg posiedzenia, mogą skorzystać z transmisji internetowej. Z kolei osoby zainteresowane tym, nad czym dokładnie będą głosować radni, znajdą porządek obrad w oficjalnym wykazie publikowanym przez Radę Miejską Bielska‑Białej.

Do publicznego wglądu udostępniono również projekty uchwał w Biuletynie Informacji Publicznej. W tym samym miejscu dostępne są także sprawozdania z poprzednich sesji, co pozwala prześledzić, jak przebiegały wcześniejsze dyskusje i decyzje podejmowane przez Radę.

XXIV sesję RM zwołuję na 25 czerwca br., a jej jawność będzie zapewniona poprzez bezpośrednią transmisję internetową.

Dorota Piegzik‑Izydorczyk, przewodnicząca Rady Miejskiej

Obrady w Ratuszu rozpoczną się o 10.00. Dla wielu mieszkańców będzie to okazja, by w jednym miejscu zobaczyć, jak miasto podsumowuje miniony rok – zarówno w wymiarze działań, jak i wykonania budżetu.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
TW

Tomasz Wyrzykowski

Prowadzi redakcję 24 Bielsko-Biała, stawiając na rzetelność, szybkie informacje i sprawy ważne dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!